A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Кролевецький ліцей № 2 імені М. О. Лукаша Кролевецької міської ради

Новини

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ "ПОРИНЬ У СЕБЕ"

Традиційно щороку в ліцеї проводиться Тиждень психології, присвячений Всеукраїнському дню психолога, що відзначається 23 квітня. Метою заходів є  формування психологічної культури учасників освітнього процесу, сприяння збереженню, зміцненню їх ментального здоров'я.  

Протягом тижня всім здобувачам освітніх послуг було запропоновано багато цікавих форм роботи.

 Для учнів початкової ланки була проведена акція "Дерево щастя", де ліцеїсти створили квітуче дерево із щасливих моментів дитинства.  Здобувачі освіти 2 класу долучилися до арт-терапевтичної розмальовки "Котоферма" з метою розслаблення та емоційної саморегуляції. Ліцеїсти 4 класу виконували нейропсихологічні вправи для розвитку міжпівкульної взаємодії.

 Для учнів 5-А класу була проведена арт-терапевтична вправа "Захисна парасолька", для 5-Б класу "Дерево сили", для  4 класу "Креативні веселки". Ліцеїсти 5-А та 5-Б класів взяли участь в психологічній грі "Таємний друг". Учні 6 класу створювали "Карту свого внутрішнього світу". Для здобувачів освіти 7- А та 7 -Б класів були проведені практичні заняття "Кібербулінг - проблема сучасності", психологічна гра "Полювання на однокласника", "Валізка добрих вчинків", "Аукціон". Як розпорядитися своїм життям". Учні 6 класу вступили в дискусію "Права та обов'язки дитини"

 Також для учнів, батьків, педагогів  були оформлені інформаційні стенди "Факти про психологію", "Твої психологічні права" та куточки психологічної служби. Здобувачі освіти могли, за допомогою QR- кодів, долучитися до проходження онлайн - тестування "Що на вас чекає?", "Справжня дружба", "Вгадай емоцію". Усі учасники освітнього процесу взяли участь у челенджі "25 кроків любові до себе" 

Тиждень психології допоміг педагогам, учням та їх батькам краще пізнати себе, свій внутрішній світ, свої емоції, переживання.  Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Дякуємо ЗСУ за можливість реалізовувати свої плани!

   

СЕМІНАР ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ КРОЛЕВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ«ПОДОЛАННЯ СТРЕСУ, ТРАВМИ І ГОРЯ»

Стрес став частиною нашого повсякдення, і дуже часто ми не можемо йому запобігти. Однак нам під силу впоратися з ним і допомогти у цьому іншим. 29 березня 2024 року на базі Кролевецького ліцею № 2 імені М.О. Лукаша Кролевецької міської ради відбувся семінар для спеціалістів психологічної служби закладів освіти Кролевецької міської ради з теми: «Подолання стресу, травми і горя». Ірина ФЕДОРЕНКО, практичний психолог Кролевецького ліцею № 2, у своєму виступі ознайомила учасників семінару з «Ізраїльською моделлю подолання стресу Basic PH: як розвивати стійкість та відновлювати внутрішній ресурс». Марина ЧУПРИНА, соціальний педагог Кролевецького ліцею № 2, провела ресурсну вправу, метою якої було виготовлення арт-терапевтичного колажу «Мої ресурси. Що мене підтримує та надихає». Заключною частиною заходу став практичний воркшоп «Екстренна валізка психолога щодо надання першої психологічної допомоги». Ірина Леонідівна продемонструвала свою «валізку психолога». Практичні психологи та соціальні педагоги у ході семінару ділилися власним досвідом роботи, обмінювалися думками, ідеями, збагатили свої знання та отримали приємні позитивні враження.

    

Профілактика психоактивних речовин серед учнівської молоді.

Психоактивні речовини (ПАР) — речовини, що спричиняють звикання та/або залежність за умов систематичного вживання. До психоактивних речовин належать алкоголь, тютюн,  наркотичні речовини, окремі лікарські та інші засоби. Психоактивні речовини можна поділити на опіоїди, стимулятори, галюциногени, канабіноїди, снодійно-седативні речовини, інгалянти. ПАР можна вживати у різний спосіб, зокрема через куріння, ковтання, нюхання, внутрішньовенне та внутрішньом’язове введення.

Характерні ознаки синдрому залежності від ПАР:

  • сильне бажання чи почуття непереборної тяги до прийому ПАР;
  • порушена здатність контролювати поведінку, пов’язану з прийомом ПАР;
  • поява абстинентного стану, що виникає, коли прийом психоактивної речовини зменшити або припинити;
  • ознаки толерантності до дії психоактивної речовини, що проявляються в необхідності значного збільшення кількості речовини для досягнення бажаного ефекту;
  • поглиненість уживанням ПАР, котра проявляється в тому, що заради прийому речовини людина повністю або частково відмовляється від важливих альтернативних задоволень і зацікавлень чи витрачає багато часу на діяльність, необхідну для придбання і прийому речовини, та на відновлення після її ефектів;
  • вживання психоактивних речовин всупереч явним ознаками шкідливих наслідків для здоров’я, роботи/навчання, стосунків з друзями, членами родини тощо.

Чому деякі люди стають залежними від ПАР, а інші — ні?

Передбачити, чи стане людина залежною від наркотиків, неможливо. Частина людей може вживати ПАР певний час і не мати залежності. У інших залежність розвивається дуже швидко, буквально після першого вживання. На формування залежності впливає багато чинників, і що більше факторів ризику має людина, то більша ймовірність того, що прийом наркотиків може призвести до залежності.

Фактори ризику, що впливають на формування залежності, можна розділити на кілька груп.

1. Біологічні. Гени, з якими народжується людина, відіграють значну роль у формуванні залежності. Окрім того, мають значення стать, етнічна приналежність і наявність супутніх психічних захворювань (депресія, тривожні розлади тощо). Зокрема, особи, які мають інші психічні захворювання, більш схильні до формування залежності від ПАР.

2. Соціальні. Оточення людини, особливості сімейних стосунків (передусім дітей з батьками), друзі, економічне положення і загальний рівень добробуту впливають на ризики початку вживання наркотиків та формування залежності. Такі фактори, як фізичне, сексуальне і психологічне насильство, життя в умовах постійного стресу, утиски з боку сім’ї, можуть значно збільшити ймовірність початку вживання наркотиків і подальшої залежності від них.

3. Еволюційні. Генетичні чинники і фактори навколишнього середовища взаємодіють з критичними етапами розвитку в житті людини та впливають на ризик появи наркозалежності. Вживання наркотиків у будь-якому віці може призвести до залежності, але що раніше воно починається, то більша ймовірність переростання його у залежність. Особливо це стосується підлітків: області їхнього мозку, що контролюють прийняття рішень, судження і самоконтроль, ще розвиваються, тож підлітки можуть бути особливо схильними до ризикованої поведінки, зокрема вживання наркотиків.

Розрізняють кілька етапів розвитку наркозалежності. Спочатку з’являється імпульсивний потяг до прийому ПАР, який більшою мірою асоціюється з позитивними переживаннями (ейфорія, відчуття психічного та фізичного комфорту, почуття задоволення), проте згодом починає переважати компульсивний потяг, пов’язаний, головно, з потребою усунути негативні переживання (дисфорія, почуття дискомфорту, різноманітна психо-вегетативна симптоматика), які асоціюються із синдромом відміни — гострим абстинентним синдромом.

Незалежно від виду наркотичної речовини у поведінці, характері та фізіології людини настають зміни. При цьому можливі характерні прояви залежності від ПАР, на які слід звернути увагу і якнайшвидше вжити необхідних заходів:

  • безпідставні зникнення з дому на досить тривалий час;
  • різкі несподівані зміни поведінки (необґрунтована агресивність, злобність, замкнутість, брехливість, відчуженість, неохайність);
  • поява боргів, зникнення з дому цінних речей і грошей, крадіжки;
  • втрата інтересу до колишніх захоплень, занять;
  • поява в домі флаконів/паковань тощо з невідомими речовинами;
  • наявність серед особистих речей шприців, голок, гумових джгутів, таблеток, наркотичних речовин;
  • поява у лексиконі нових жаргонних слів;
  • наявність слідів від ін’єкцій на будь-яких частинах тіла, особливо на передпліччі;
  • розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон удень, важке пробудження і засинання, тяжкий сон);
  • розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, вживання значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);
  • зміни розміру зіниць (зіниці різко розширені або звужені до розміру булавкової головки) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

Визначити, чи вживає людина ПАР, можна із використанням експрес-тестів, які продають в аптеці. Для такого тестування потрібен зразок сечі або слини і можна не звертатися до спеціалізованої клініки. Існують тести на один або кілька ПАР, проте варто пам’ятати, що вони можуть давати як хибнопозитивні, так і хибнонегативні результати, і що визначення того, чи вживала особа ПАР, залежить від тривалості перебування певної речовини в організмі людини, частоти вживання тощо. Так, деякі речовини неможливо виявити вже через кілька днів після вживання, особливо якщо людина вживає їх епізодично, а не постійно.

Заходи з профілактики вживання ПАВ

Захисними чинниками, що перешкоджають уживанню підлітками психоактивних речовин, є:

  • міцна сім’я, залучення до життя сім'ї, увага до захоплень підлітка з боку батьків;
  • успішний досвід навчання і спілкування у школі;
  • успішна соціалізація серед однолітків;
  • добре сформовані життєві навички;
  • поінформованість про наслідки вживання психоактивних речовин.

Школа може допомогти учням у розвитку захисних чинників, зокрема й через:

  • забезпечення захисного фізичного середовища у школі, у тому числі наявність охорони та чітких правил щодо заборони вживання психоактивних речовин на території навчального закладу;
  • формування сприятливої загальношкільної атмосфери, що підтримує здорові стосунки між учнями і мотивує їх до здорового способу життя;
  • розвиток в учнів знань про здоров'я, зокрема чинників, які впливають на здоров'я, негативні наслідки вживання психоактивних речовин;
  • формування і зміцнення в учнів позитивної самооцінки, позитивних життєвих цілей, установок і навичок.

Використання залякування (опис жахливих наслідків паління, вживання алкоголю і наркотиків, перегляд відеофільмів) як основного педагогічного методу профілактики не дає позитивного результату. Підлітки зазвичай не ідентифікують себе з героями таких «лякалок». Крім того, залякуючи, дорослі часто перебільшують вплив на здоров’я психоактивних речовин і швидкість, з якою формується залежність.

Формування життєвих навичок дає найкращі результати: це дозволяє учням сформувати позитивну самооцінку і визначати позитивні цілі, успішно соціалізуватися в середовищі однолітків, не потрапляючи під їхній можливий негативний вплив і відстоюючи свої переконання.

 

🎂🤗1 березня кожного року світ відзначає позитивне свято - Всесвітній день компліменту. Адже приємні слова здатні підвищити самооцінку, зробити людину щасливішою та прибрати емоційну напругу у відносинах.  Сьогодні ліцеїсти  та педагоги долучилися до Всесвітнього  деня компліменту і взяли участь в акції "Візьми комплімент та передай його далі", "Кошик компліментів". Кожен охочий може приєднатись до Всесвітнього дня компліменту, просто зробивши щирий комплімент близькій людині чи зовсім незнайомому перехожому.  Нумо поширювати позитив та гарний настрій!

  

Турбота про себе є важливим аспектом нашого психологічного здоров’я, щастя і емоційної стабільності. Відбулася чергова зустріч педагогів у рамках проєкту "Завжди поруч", де вчителі мали змогу потурбуватися про своє ментальне здоровʼя (гра "Чарівна скринька", проєктивна методика Намалюй свій характер", релаксація "Формула любові до себе")❤️Важливо розуміти, що турбота про себе не є егоїстичним вчинком. Вона допомагає зберегти емоційну стабільність і сприяє покращенню ваших стосунків з оточенням.

  

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми фахівці психологічної служби (практичний психолог Федоренко І.Л. та соціальний педагог Чуприна М.В.) провели практичні заняття з елементами гри "Рожеві окуляри" для учнів 9 та 11 класів. Мета  заходів  -   підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. 

  

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОБІЙМІВ

День обіймів — одне з найбільш незвичайних свят в календарі. Не дивно, що головною традицією святкування є міцні обійми.Учні нашого ліцею не залишилися осторонь. Фахівці психологічної служби ліцею провели психологічні п'ятихвилинки "Обійманці" для учнів 1 та 3, 4 та 6 класів, де здобувачі освіти виготовляли поробки та обіймалися один з одним.

 Вітаємо всіх з Міжнародним Днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!

Чи часто ми задумаємось "Що нам приносить щастя, коли ми почуваємось щасливими?" З цим питанням ми звернулись до учасників освітнього процесу та провели загальношкільну акцію ( психологічна служба ліцею) "Щастя у дрібницях". Мета: визначити особистісні  ресурси, які надають силу та приносять задоволення. 

  

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДЯКУЮ

   Щороку 11 січня у світі святкують чудове свято — Міжнародний день “Дякую”. Щира подяка завжди викликає позитивні емоції та теплі відчуття. Саме тому в нашому ліцеї для учасників освітнього процесу була проведена акція "Стіна вдячності"(психологічна служба ліцею), інтерактивний дайджест для учнів 4 класу "Чому важливо вміти дякувати" (соціальний педагог Чуприна М. В.), практичне заняття для учнів 5-Б  "Формування позитивного ставлення до однокласників" ( практичний психолог Федоренко І.Л.)

  

#ЗАВЖДИ ПОРУЧ

Відбулася чергова ресурсна зустріч для педагогічних працівників ( практичний психолог Федоренко Ірина). Тема: " Подолання стресу, травми і горя". Педагоги ознайомились з ресурсноорієнтованою моделлю стресоподолання BASIC Ph (автор Мулі Лахад).

   

У ліцеї №2 оновлено кабінет практичного психолога. Щиро висловлює слова подяки випускниці ліцею №2 за допомогу у оснащенні кабінету: придбанні шпалер, жалюзі на вікна, ремонту стелі та підлоги, а також за підтримку у придбанні розвивальних матеріалів для групової та індивідуальної роботи з дітьми.

У кабінеті практичного психолога повинно бути комфортно не лише фахівцеві, а і його відвідувачам.Простір кабінету організовано відповідно до специфіки роботи фахівця та має такі зони:

* зона консультативної та діагностичної роботи

* зона корекційно-розвивальної роботи

* зона ігрової терапії (тренінгова зона)

* зона релаксації та зняття емоційної напруги

* робоча зона практичного психолога

Кабінет психолога це місце для конфіденційної розмови, місце релаксації та емоційного розвантаження, місце де можна проявляти будь які емоції безпечно, місце де можна поділитись своїми думками та переживаннями.З турботою про психічне здоров'я учасників освітнього процесу.

  

#завждипоруч

У ході проєкту “Завжди поруч” у ліцеї було проведено заняття з педагогами з теми “Зменшуємо напругу” (соціальний педагог Чуприна М. В.), на якому були використані дихальні вправи на подолання стресу, а також техніки “М’язова релаксація”, “ Вгамування сум’яття” та інші. Ці вправи допоможуть подолати стрес, та заспокоїтися під час тривоги. Дані вправи педагоги можуть використовувати в процесі своєї діяльності.

  

Міжнародний день прав людини

#16днівпротинасилля

З метою формування правового світогляду, правової культури, виховання в учнів правової свідомості, інтересу до правових знань та з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини у ліцеї були проведені інформаційні хвилинки, бесіди, розміщенні буклети в куточку психологічної служби, години спілкування "Я маю право" з учнями 8 класу, "Знай права - виконуй обов'язки" з учнями 7-Б класу (соціальний педагог Чуприна М. В.).

Подібні заходи  розширюють правові знання учнів, формують вміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті. Правова обізнаність допоможе їм в майбутньому стати гідними громадянами України.

  

#16днівпротинасилля

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок У ліцеї продовжується робота щодо протидії будь яким видам насильства в учнівському середовищі. Зокрема, фахівцями психологічної служби проведено: практичне заняття "Чуйність і доброта - два крила , на яких тримається людство" для 1 та 3 класів, де обговорювали як образливі слова впливають на ментальне здоров'я людини. Година спілкування у 5А класі "СТОП насильству!" ( соціальний педагог Чуприна М.В.) Година психолога у 7-А класі " Мій найкращий світ без насильства". Акція для учнів 5-6 класів "Діти проти насильства. Руки не для биття!"(практичний психолог Федоренко І.Л.)

   

Заняття, години спілкування та психологічні ігри для здобувачів освіти 5-7 класів щодо розвитку комунікативних навичок та навичок взаємодії "Спілкуємося та діємо", "Моя футболка унікальності", "Запитай у мене", "Галерея портретів нашого класу" (практичний психолог Федоренко Ірина).

   

Турбота про своє ментальне здоров'я -  необхідна складова особистісного та професійного  розвитку. 

 

Ресурсна зустріч для педагогів "Завжди поруч". Тема: Стрес. Види стресу. Техніки відновлення.  (практичний психолог Федоренко Ірина).

 Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, підвищення рівня обізнаності щодо даного феномену та надання допомоги з цього питання.

З метою підвищення рівня обізнаності учнів, педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми у ліцеї були проведені акції для учнів 5 -11 класів "Я проти торгівлі людьми", "Паркан думок "Людина не товар, тому що..."

Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.

 

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.   Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.

У нашому ліцеї було проведено квест-гру з учнями 5А класу "Моє психічне здоров’я". Для педагогів були розроблені буклети "Ментальне здоров’я. Як подбати про себе?", "Як підтримувати психічне  здоров’я".

 

Кожен рік перша п’ятниця жовтня засіяна посмішками, адже у цей день відзначають Міжнародний день усмішки. 

Цього дня треба посміхатись та мати гарний настрій. А девіз звучить приблизно так: “Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися”. В цей усміхнений день  у нашому ліцеї пройшла акція для учнів початкової ланки "Просто посміхнись" та заняття "Подаруй посмішку другу" (3-4 класи)

  

Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. І тут важливо не помилитися — віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу. З цією метою в нашому ліцеї традиційно проводиться тиждень профорієнтації . Під час проведення тижня організовуються різноманітні заходи з урахуванням віку, вподобань та нахилів школярів.У 5 класі було проведено практичне заняття "Рука долі". У 11 класі - бесіда "Професійна освіта в Україні". Для учнів 4Б та 6А було проведено заняття "Подорож у світ професій" (соціальний педагог Чуприна М. В.). Також психологічна служба школи провела діагностування учнів 9А та 9Б класів з метою  виявлення її професійно значущих властивостей та якостей. Були проведені профорієнтаційні консультації по наданню допомоги щодо оптимальних напряміві засобів професійного самовизначення.

   

4 травня відзначається Міжнародний день ПРОТИДІЇ БУЛІНГУБулінг – це форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. У ліцеї були проведені заходи та інформаційні хвилинки.Заняття для учнів 7 класу "Протидія булінгу в учнівському середовищі", психологічна гра для учнів 6-А класу "Коло безпеки" ( практичний психолог Федоренко І.Л.). Інформаційні стенди, буклети для учнів та батьків " Стоп! Булінг"Якщо ваша дитина, її друзі чи однокласники стали жертвами таких дій, зверніться за допомогою:до адміністрації ліцею;до працівника ювенальної превенції або поліцейського якому ви довіряєте. Зателефонуйте:на Національну дитячу "гарячу лінію" 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 111 (безкоштовно з мобільних);на спецлінію 102.

   

Підійшов до завершення тиждень психології в ліцеї, головною метою якого було створення в освітньому закладі умов для збереження та зміцнення психічного здоровʼя здобувачів освіти.

Продовжується тиждень психології у ліцеї. Для здобувачів освіти була проведена акція "Колір мого настрою" та "Пожирач неприємностей", "Аркуш гніву". Для педагогів було проведена ресурсна вправа "Намалюю в душі сонце", де вчителі мали змогу створити власну мандалу.
   Тиждень психології в ліцеї розпочався з проведення  інтерактивних вправ "Скануй QR код та вгадай емоції», "Мотиватор "Що на вас чекає?" Працівники психологічної служби ліцею провели практичні заняття “Емоції в кольорі” 6Б клас, “Креативні веселки “ 2 - 3  класи.  Для здобувачів освіти були розміщені інформаційні стенди "12 цікавих фактів про психологію"
#Завждипоруч
Пройшла чергова зустріч з педагогами у рамках проєкту "Завжди поруч", де вчителі мали змогу оволодіти новими техніками для боротьби зі стресом та тривогою.

Чергова ресурсна зустріч для педагогів в рамках проєкту "Завжди поруч", говорили про щастя, обмінювались досвідом, які дії (справи, активності) роблять щасливим.

 #ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДИНГ

20 березня закінчилася обласна акція "Дистанційний тимбілдинг". Ця дата вибрана не випадково, адже саме в цей день світова спільнота відзначає Міжнародний день щастя.
Психологічна служба школи провела заняття для учнів 1 класу "Бути щасливим", 5 класу "Щасливі моменти життя" ( практичний психолог Федоренко І.Л.), 2 класу "День щастя" 

     1 березня кожного року світ відзначає позитивне свято – Всесвітній день компліменту.    Кожен охочий може приєднатись до Всесвітнього дня компліменту, просто зробивши щирий комплімент близькій людині чи зовсім незнайомому перехожому. Адже приємні слова здатні підвищити самооцінку, зробити людину щасливішою та прибрати емоційну напругу у відносинах.У нашому ліцеї була проведена акція для здобувачів освіти "Візьми із собою комплімент". Також проведені практичні заняття у 5 класі "Компліменти від Тедді" та у 4Б класі "Солодкі компліменти".

#ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДІНГ
 Навичка ладнати, співпрацювати та комунікувати в колективі вважається важливою складовою людини в сучасному житті. Для педагогів була проведена акція "Шалена бджілка", метою якої є  психологічне розвантаження педагогів, поліпшення психологічної атмосфери, створення єдиного психолого-енергетичного простору.
 Проєкт  #ЗАВЖДИПОРУЧ триває. Педагоги мали змогу виготовити "піцу турботи" з метою підвищення їх ментального здоров'я та знаходження  шляхів виходу з кризових ситуацій. Педагоги ознайомилися з техніками та набули навичок  взаємодії з дітьми в умовах травматичних ситуацій.
 
#ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДИНГ
 Ланцюжок позитивних активностей від учнів 5 класу.
#ДИСТАНЦІЙНИЙТІМБІЛДИНГ
   7 лютого - Міжнародний  День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для школярів та молоді. 
   Молодші школярі онлайн та офлайн мали змогу переглянули мультфільм про безпеку в Інтернеті "Хаппі та її суперсила", " "Нові корисні підказки. Увага! Інтернет".
   Школярі середньої та старшої ланки  ще раз обговорити правила безпечної поведінки онлайн, створювали закладки "Мої правила поводження в інтернет просторі", розгадували ребуси які стосуються роботи з  гаджетами, ознайомились з номерами телефонів "Куди звернутись за допомогою коли потерпаєш від кібербулінгу та інтернет шахраїв"
Проєкт "Завжди поруч" ресурсні зустрічі для педагогічних працівників. Першими були представники кафедри початкової освіти 🙂 Працювали з метафоричними картками, знайомились з дихальними практиками та насолоджувались аромотерапією та музикою для релаксації.
Продовжуємо роботу у рамках проєкту "Завжди поруч". Зустріч з педагогічними працівниками присвячена вмінню презентувати себе: малювали своє ім'я, розповідали про себе та свої якості, працювали з метафоричними картами, обговорювали притчу " Життєвий урок". Зустрічі в безпечному колі однодумців, ще один чудовий ресурс для педагогів.
Продовжуються заняття у рамках проєкту "Завжди поруч". На зустрічі педагоги створювали кнопку гарного відчуття, релаксували та займалися арттерапією
У черговий раз пройшла зустріч з педагогами у рамках проєкту "Завжди поруч".
Педагоги отримали інформацію про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану. Також навчилися відновлювати свою ресурсність та емоційність.
ДИСТАНЦІЙНИЙ ТИМБІЛДИНГ
День обіймів у ліцеї.
Заняття "Янгол доброти " для учнів 3 класу.
Обіймати можна друзів, рідних, близьких, а ще обіймати можна іграшку або домашніх улюбленців і отримувати позитивні емоції:)
Обійми здатні підвищувати рівень гормону окситоцину, який допомагає позбутися відчуття самотності й гніву. Тривалі обійми сприяють виділенню гормону щастя – серотоніну. Саме завдяки йому у людини піднімається настрій і з'являється відчуття щастя. Обійми зміцнюють імунну систему.
ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДИНГ
Сьогодні, коли діти знову навчаються дистанційно, важливо нагадувати їм, що вони не самі. Ви всі разом, ви – спільнота. Якщо при очному навчанні діти щоденно бачаться та спілкуються, то зараз вони можуть почувати себе ізольовано, сумувати за друзями та вчителями.
Особливо важливо відчувати дружню підтримку зараз, під час війни. І тут на допомогу можуть прийти цікаві вправи для тимбілдингу. Вправи "Правда- неправда", "Чарівник", "Журавлик надії"

Психологічні хвилинки життєстійкості для учнів 8-А, 8-Б та 10 класу. Обговорили «Кроки до покращення психічного здоров'я», виконали ресурсну вправу «Дерево сили», ознайомилися з техніками саморегуляції емоційного стану.

Психологічні хвилинки життєстійкості для учнів 7 класу,  були запропоновані вправи для зниження стресу,  «Техніки заземлення»  та вчились турбуватись про себе. Дані вправи покликані навчити дітей саморегуляції , формуванню навичок життєстійкості.

Психологічні хвилинки життєстійкості для учнів 5-А, 5-Б, 9 класів, в ході яких були запропоновані вправи «Долонька вдячності», «Дерево сили», «Техніки заземлення»  та запропоновані поради «Список справ, щоб подолати стрес» та «Як піклуватися про себе в складні часи». Дані вправи покликані навчити дітей саморегуляції , формуванню навичок життєстійкості.
 
17 лютого - день спонтанного прояву доброти. Загальношкільна акція "Поради на щодень" для учнів та працівників школи.
Заняття для учнів старших класів "Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії"
 
 
Заняття для учнів початкових класів "Кожна професія варта пошани"
   
Заняття для учнів 1 класу "Адаптація першокласників до навчання у школі" .
Психологічна гра для учнів 8-х класів "Аукціон життя" . Мета: формування в учнів усвідомлення цінності власного життя та важливості прийняття виважених рішень, формування активного усвідомлення учнями широкого кола своїх можливостей та своєї активної позиції в їх реалізації.
Заняття для учнів 7 класу "Здоров"я та здоровий спосіб життя" , "Створи свій безпечний простір". Мета: надати знання про фактори, що впливають на формування здоров"я; сформувати усвідомлення цінності здоров"я як основи для успішної реалізації життя; розвиток вмінь захищати себе та свою інформацію.
Заняття для учнів 5 класів "Особиста гідність  та безпека".Мета: надати учням знання, які допоможуть усвідомити цінність їхнього життя, та навчити правилам захисту свого життя, зокрема у ситуаціях спілкування з іншими людьми.
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.
Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
16 листопада  провела заняття "Планета толерантності" 4 кл., мета якого визначення поняття "толерантності" та значення толерантності в житті людини, засвоєння навичок толерантної поведінки.
 провела акцію «Квітка толерантності» серед учнів 1 – 4 класів.
    
 
У рамка х акції «16 днів проти насилля» серед учнів 1 та 2 класів соціальним педагогом була проведена акція «Наші долоні проти насилля». Метою акції було ознайомлення  учнів з поняттями «добро»,
«жорстокість», «насилля», видами насилля; сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості в дитячому середовищі, їх наслідків для дитини та вивчити права дітей.
 
    
Учні 3 – 4 класів взяли участь у виставці малюнків «Щаслива сім’я без насильства», яка приурочена до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада) та Міжнародного дня захисту прав жінок (29 листопада).
     
    3 грудня відзначають Міжнарожний день людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю.
   Міжнародний день людей з інвалідністю – день підсумовування зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. Цей день акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Інвалідність не є перепоною до повноцінного життя, це не вирок й не покарання. Люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов.
    Тому соціальним педагогом були проведені акції з учнями 5 –х класів «Квітка доброти» та «Що зробить мене щасливішим?», метою яких було розвиток особистісної культури учнів, спрямованої на утвердження толерантності, милосердя, активної соціальної дії, доброчинності та подолання стереотипного ставлення до дітей з інвалідністю.
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора